Dvě knihy na začátek roku Ohnivého kohouta

08.02.2017

Pokud chcete začít nový rok ohnivého kohouta všímavě a na jeho konci se cítit posíleni o vědomí sebe sama a víru ve vlastní celistvost, pak se podívejte po skvělých knihách o tzv.mindufulness čili všímavosti a absolvujte osmitýdenní meditační program, který představují. První z knih je druhé vydání knihy zakladatele celého konceptu Jon Kabat-Zinna Život samá pohroma -- jak čelit stresu, nemoci a bolesti pomoucí moudrostí těla a mysli.

Druhou knihou je útlejší svazek vycházející ze stejného konceptu a obsahující také audio CD s jednotlivými cvičeními. Napsal jej Mark Williams spou s novinářem Danny Penmanem a jmenuje se Všímavost -- Jak najít klid v uspěchaném světě a výborně se čte.

Knih o současném relativně módním, byť ve své podstatě prastarém, nahlížení světa prostřednictvím přítomného bytí existuje spousta a není vždycky snadné si mezi nimi vybrat. Tyto knihy patří mezi ty, které jsou výborné svým obsahem a jeho zprostředkování čtenáři, jazyk, kterým jsou psané je laskavý a zvlášť Kabat-Zinnova kniha kombinuje dobrý poměr teoretických a praktických postřehů, pro ty, kteří potřebují pro prvotní přijetí myšlenky všímavosti také nějaká data či čísla.