Přemýšleli jste někdy o...

01.05.2015

...tom, proč děláte práci, kterou děláte? A co jiného byste mohli nebo chtěli dělat? O tom, proč jste nešli za splněním svého snu, který jste měli jako děti, být zvěrolékařem, baletkou, hasičem nebo květinářkou? O tom, že je pozdě na splnění svého snu a změnu kariéry? Není!

Lidé mají různé sny, čím by chtěli být a jako děti si nevytvářejí žádná racionální omezení. Jak rostou, dospělí, kteří ztratili jakoukoli fantazii, jim říkají, že povolání, které si vybraly je neperspektivní, nebo naopak, že konkurence je příliš veliká, případně, že na něj nemají schopnosti. A tak děti často opouští od svých snů, stávají se někým, kým být nechtěly a přesvědčují sami sebe, že to byla dobrá volba. Najednou však nastane okamžik, který ukáže, že chodí do práce vydělávat peníze, ale zábavu a radost z toho, co dělají, hledají jinde. Přitom propojení toho, co člověka baví, co dělá rád, v čem má nápady a co ho těší spolu s tím, za co mu přicházejí na účet peníze, je senzační.

Jak ale zjistit, co člověka v dospělém věku vlastně baví, když ledacos je překryto uměle vytvořenými omezeními, šikovně rozestavěnými v každém zákoutí mysli? Pocitem. Emoce jsou tím nejlepším indikátorem. Seznam činností, které člověk dělá a k tomu pocit, který to v něj vyvolává, je tou nejlepší navigací. Od znalosti toho, co člověka baví, je pak už jen krůček k tomu být znovu dítětem, zapomenout na racionální omezení a propojit svoji oblíbenou činnost s penězi, které za její skvělé vykonávání lze získat. Otevře-li člověk stavidla své fantazie, přijde na spoustů nápadů, jak to udělat. Pravděpodobně to nepůjde hned, nestane se to ze dne na den. To ale neznamená, že to nejde. Jde to!